Kanadské borůvky po celé léto

KAM PRO NĚ?

A je tu jarní borůvková akce!!!

Jak kdo zasadí, tak sklidí... :-). Kdo včas zasadí kanadské borůvky může celé léto sklízet košíky vynikajících plodů. Přijďte si k nám i Vy vybrat z mnoha velmi chutných odrůd kanadských borůvek nyní za zcela bezkonkurenční ceny! Akce platí celé jaro! 

KANADSKÉ BORŮVKY

v 3 litrových květináčích

2-4 ks                             109,-Kč/ks

5 a více kusů                  99,-Kč/ks


JAK JE PĚSTOVAT?

Rady pro pěstování borůvek

1. Stačí mi koupit jen jeden keř?

Stačí, ale lépe když jich budete mít víc, alespoň dva. Mají potom více plodů a větších. Z jednoho keře je pak možno sklidit 2-5 kg plodů.

3. Jak vysoko vyrostou?

V dospělosti borůvky dosahují své maximální výšky 2 metrů. Pro dobrou plodnost a správné větvení potřebují pravidelný jarní řez. Tímto řezem lze zároveň keř tvarovat, případně redukovat výšku u borůvek pěstovaných v nádobách. Na podzim listy barví do nádherných výrazně červených odstínů. V našich podmínkách jsou plně mrazuvzdorné a vždy úspěšně přezimují.

2. Jak borůvky pěstovat?

Pěstování kanadských borůvek není nijak náročné, přesto je jim potřeba věnovat určitou péči. Borůvky vyžadují především kyselou půdu a bohatou zálivku. Vhodnou půdou na pěstování je borůvkový substrát, vrchovištní rašelina s přidáním borůvkového hnojiva nebo hrabanka. Borůvky jsou ovšem citlivé na chlór a vápník, proto bychom se měli zásadně vyhýbat těmto prvkům v hnojivech, zálivkové vodě nebo v půdě.

Daří se jim v polohách na slunci i ve stínu, důležitá je ale v obou případech dostatečná zálivka. Plody na slunci jsou zpravidla aromatičtější a obsahují více cukrů. Borůvky hnojíme v období růstu, zpravidla od dubna do července, speciálními hnojivy určenými pro borůvky.

4. Mohu borůvky pěstovat na balkoně?

Borůvky můžete pěstovat ve větších květináčích i na balkoně nebo střešní zahradě po celý rok.

Zde borůvky pěstujeme, zde je také prodáváme!

Tam Vám také poradíme!

Konifery s.r.o.
Zámecká 154
285 75 Žehušice
GPS: E: 15.40966° - N: 49.96623°
IČ: 25277898
DIČ: CZ25277898

tel.: +420 734 328 968
e-mail: info@BoruvkyBoruvky.cz

Zahradní centrum - otevírací doba

ZOBRAZIT MAPU

Webdesign

Copyright 2018. Konifery.cz - Okrasná školka