Kanadské borůvky po celé léto

KAM PRO NĚ?

Rady pro pěstování borůvek

1. Stačí mi koupit jen jeden keř?

Stačí, ale lépe když jich budete mít víc, alespoň dva. Mají potom více plodů a větších. Z jednoho keře je pak možno sklidit 2-5 kg plodů.

3. Jak vysoko vyrostou?

V dospělosti borůvky dosahují své maximální výšky 2 metrů. Pro dobrou plodnost a správné větvení potřebují pravidelný jarní řez. Tímto řezem lze zároveň keř tvarovat, případně redukovat výšku u borůvek pěstovaných v nádobách. Na podzim listy barví do nádherných výrazně červených odstínů. V našich podmínkách jsou plně mrazuvzdorné a vždy úspěšně přezimují.

2. Jak borůvky pěstovat?

Pěstování kanadských borůvek není nijak náročné, přesto je jim potřeba věnovat určitou péči. Borůvky vyžadují především kyselou půdu a bohatou zálivku. Vhodnou půdou na pěstování je borůvkový substrát, vrchovištní rašelina s přidáním borůvkového hnojiva nebo hrabanka. Borůvky jsou ovšem citlivé na chlór a vápník, proto bychom se měli zásadně vyhýbat těmto prvkům v hnojivech, zálivkové vodě nebo v půdě.

Daří se jim v polohách na slunci i ve stínu, důležitá je ale v obou případech dostatečná zálivka. Plody na slunci jsou zpravidla aromatičtější a obsahují více cukrů. Borůvky hnojíme v období růstu, zpravidla od dubna do července, speciálními hnojivy určenými pro borůvky.

4. Mohu borůvky pěstovat na balkoně?

Borůvky můžete pěstovat ve větších květináčích i na balkoně nebo střešní zahradě po celý rok.

Zde borůvky pěstujeme, zde je také prodáváme!

Tam Vám také poradíme!

Konifery s.r.o.
Zámecká 154
285 75 Žehušice
GPS: E: 15.40966° - N: 49.96623°
IČ: 25277898
DIČ: CZ25277898

tel.: +420 734 328 968
e-mail: info@BoruvkyBoruvky.cz

Zahradní centrum - otevírací doba

ZOBRAZIT MAPU

Webdesign

Copyright 2019. Konifery.cz - Okrasná školka